Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Anoreksja seksualna

21.10.2020

To zdecydowanie nic innego, jak brak chęci na bliskość z drugą osobą i niechęć do jakichkolwiek czynności seksualnych. Dlaczego anoreksja? Odpowiedź jest prosta. Podobnie jak w przypadku jadłowstrętu psychicznego osoba zmagająca się z nią robi wszystko by nie jeść. W anoreksji seksualnej, jak można się domyślić, chodzi o seks oraz wszystkie inne zbliżenia z partnerem/partnerką. Osoba, która cierpi na taką dolegliwość nie odczuwa pożądania. Seks wywołuje u niej takie uczucia, jak strach, wstręt i niechęć. Ludzie dotknięci tą dolegliwością nie tylko unikają jakichkolwiek kontaktów z innymi osobami, jak również unikają dotykania swojego ciała. Warto jednak dodać, że obie anoreksje zaczynają się wówczas, gdy pojawiają się problemy emocjonalne, jak również w przypadku poczucia niskiej samooceny. Anoreksja seksualna często również nazywana jest oziębłością seksualną.

Najczęstsze objawy anoreksji seksualnej to m.in.:

  • izolowanie się od ludzi,

  • unikaniem partnera/partnerki,

  • powstrzymywane się od seksu,

  • lęk przed bliskością.

Najczęstsze przyczyny anoreksji seksualnej.

Często głównym problemem powodującym tą dolegliwość jest po prostu przeszłość. Zdarzają się i traumy, takie jak molestowanie, ale może dziać się tak również w sytuacji awersji wobec męża czy partnera. Jest masę problemów, które potrafią się przyczynić do tej ciężkiej przypadłości. Często również wiara i jej zasady uniemożliwiają cieszenie się z własnej seksualności. Bywają i takie sytuacje, w których w domu rodzinnym o seksie mówiło się jako o czymś obrzydliwym i grzesznym.

Jak leczyć anoreksję seksualną?

W pierwszej kolejności trzeba znaleźć jej przyczynę. Jeśli dolegliwość jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, czy też depresją to zaleca się stosowanie farmakoterapii i psychoterapii. Warto udać się do terapeuty, który poszuka źródła problemu. Seksuolog starając się dowiedzieć, gdzie leży przyczyna będzie chciał dowiedzieć się od pacjenta więcej na temat np. wspólnego życia z partnerem, chorób czy też nawet upodobań seksualnych. Gdy zbierze wszystkie niezbędne informację zaleci odpowiednią terapię. Leki nie zawsze będą skuteczne w przypadku zaburzenia jakim jest anoreksja seksualna. Priorytetem jest zawsze zidentyfikowanie źródła barier, które uniemożliwiają budowanie intymności z partnerem/partnerką.Trzeba również pamiętać, że osoba, która zmaga się z tą dolegliwością musi zmienić sposób myślenia o sobie oraz czeka ją ogrom pracy związany z akceptacją swojego ciała. Terapeuta stara się przede wszystkim przywrócić anorektyka seksualnego do aktywności seksualnej. Zaleci z całą pewnością również ćwiczenia do wykonywania w domu, które pomogą oswoić się ze swoim ciałem i nagością. Pamiętać jednak należy o tym, że to stopniowy i długotrwały proces.

 

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja