Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Brak ochoty na współżycie.

30.01.2020

Brak ochoty na seks może być chwilowy, jak również jest to dość częsty problem, który dotyka wiele par. Brak ochoty na współżycie może przydarzyć się każdemu. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z czego to wynika. Problem ten zazwyczaj spowodowany może być wieloma czynnikami. Krótki i przejściowy spadek libido jest czymś naturalnym i może się wiązać z przepracowaniem, jak i jesienną chandrą. 

 

Brak ochoty na współżycie przyczyny. 

Jak już wyżej wspomniane, przyczyn może być wiele. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy przypadek jest inny. Trzeba jednak pamiętać, że brak ochoty na współżycie to poważny problem, którego nie powinno się lekceważyć. Warto zdać sobie jednak z tego sprawę i nie czekać z szukaniem pomocy, bo niestety niechęć do seksu może się pogłębić. Często jednak kobiety bagatelizują ten problem, uznając za rzecz naturalną i chwilowe wypalenie, które prędzej czy później pojawia się w każdym związku. 

Brak ochoty na seks może być chwilowy, jak również jest to dość częsty problem, który dotyka wiele par. Brak ochoty na współżycie może przydarzyć się każdemu. Występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, z czego to wynika. Problem ten zazwyczaj spowodowany może być wieloma czynnikami. Krótki i przejściowy spadek libido jest czymś naturalnym i może się wiązać z przepracowaniem, jak i jesienną chandrą. 

Najczęstsze przyczyny braku ochoty na seks to m.in.:

  • Stres i zmęczenie nie jest żadną tajemnicą, że dzisiejszy tryb życia u wielu osób wygląda bardzo podobnie. Dużo pracujemy, jesteśmy zmęczeni, a do tego często towarzyszy nam spora dawka stresu. Często jednak nie jesteśmy w stanie się oderwać od naszych codziennych obowiązków tak, aby znaleźć czas dla siebie. Oddać się przyjemnością w życiu i znaleźć czas na chwilę relaksu. Ważne jest będąc w związku, znaleźć czas i wyciszyć się dzień lub dwa, tak dla siebie i swojej drugiej połówki. Czasami konieczna jest zdecydowana zmiana, na przykład otoczenia, czy też nawet wyjazd na kilka dni. 
  • Zaburzenia seksualne —  często pojawia się najczęściej wśród kobiet ból podczas stosunku. Kobieta, która odczuwa nieprzyjemne dolegliwości, może z tego powodu unikać seksu i bliskości z partnerem. Jeśli pojawia się podczas stosunku ból i pieczenie, czy nawet swędzenie pochwy może być to objaw infekcji grzybiczej. Dlatego warto w takiej sytuacji udać się do ginekologa. Jeśli nie zostanie potwierdzona przez ginekologa żadna infekcja, należy się wybrać do seksuologa, który zbada dolegliwość pod kątem pochwicy, czy też dyspareunia. Zaburzenia te, wpływają właśnie na brak chęci na seks. 
  • Antykoncepcja hormonalnastosowanie wszelkiego rodzaju antykoncepcji w postaci: tabletek, plastrów, spirali może przyczynić się w dużej mierze do obniżenia, jak i zaniku libido. Jeśli jednak brak ochoty na współżycie staje się waszym związku problemem, warto jednak poprosić lekarza o przepisanie np. tabletek o nieco innym składzie, który dla nas będzie bardziej odpowiedni. Każda kobieta inaczej reaguje na po szczególną  metodę antykoncepcji. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. 
  • Przewlekłe choroby mało osób wie i zdaje sobie sprawę, że niektóre leki znacznie obniżają ochotę na seks. Często brak ochoty może wynikać z niektórych chorób m.in.: cukrzyca, depresja, czy też choroby tarczycy. 
  • Do związku wkradła się nuda i rutyna — brak namiętności i monotonia, która często wkrada się do sypialni, w której często wszystko odbywa się według tego samego schematu. Aby jednak tego uniknąć w związku, należy przede wszystkim pozbyć się schematycznego myślenia. Aby ożywić relację z partnerem wystarczy mieć dobre chęci, inicjatywę i dać odrobinę wysiłku. Zadbajmy o to, aby w naszej sypialni powiało świeżością! Warto wypróbować nowe miejsca, pozycje, a nawet gadżety. Przyjść z pomocą może również sexting
  • Przewlekłe choroby mało osób wie i zdaje sobie sprawę, że niektóre leki znacznie obniżają ochotę na seks. Często brak ochoty może wynikać z niektórych chorób m.in.: cukrzyca, depresja, czy też choroby tarczycy. 

 

brak ochoty na seks

 Czy brak seksu jest dla nas szkodliwy?

Niektórzy twierdzą, że życie bez seksu w tzw. białych związkach jest najlepsze. Oczywiście, żyć bez seksu można. Jednak brak seksu może doprowadzić do wszelkiego rodzaju frustracji, dużego napięcia, a nawet agresji. A jak brak seksu wpływa na nasze zdrowie? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale według niektórych lekarzy brak seksu może prowadzić nas do zaburzeń fizycznych, jak i psychicznych. Niektórzy nawet twierdzą, że brak seksu może doprowadzić mężczyzn do raka prostaty. Seks rozładowuje w nas emocje. Kiedy jednak nie rozładujemy napięcia seksualnego, może to niestety wpłynąć na nas i nasze otoczenie. Będziemy bardziej rozdrażnieni, czy też jak już wyżej wspomniane agresywni. Jeśli jednak nie chcemy uprawiać z nikim seksu, a chce wyładować nasze napięcie, z pomocą może nam przyjść masturbacja. Jeśli chodzi o kobiety, często zastanawiamy się czy brak seksu ma wpływ na menopauzę? Czy brak współżycia w jakimś stopniu przyczynia się do przyśpieszenia menopauzy? Seks to nic innego jak przyjemność, jak również jest świetnym ćwiczeniem fizycznym, które pomaga nam zachować zdrowe ciało. Warto wspomnieć również o tym, że z wiekiem u kobiet niestety zwiększa się suchość pochwy, dlatego regularna aktywność i współżycie może pomóc złagodzić ten nieprzyjemny proces zachodzący w ciele kobiety.

Brak seksu - a rozwód.

Często jednak, wręcz coraz częściej w niektórych przypadkach brak seksu jest przyczyną rozpadu małżeństwa. Dzieje się tak w sytuacji, gdy jeden z małżonków czuje się zaniedbany i odsunięty z życia wewnętrznego drugiej osoby. Partnerzy zaczynają się od siebie oddać, coraz mniej czasu ze sobą spędzają, a przy tym umiera między nimi dawna bliskość. Bez bliskości z drugą osobą, parterem nie ma mowy o stworzeniu idealnego związku. Seks łączy ludzi, jest to święta prawda! Ile razy to każdy z nas nie słyszał.. seks po kłótni - smakuje najlepiej! To właśnie dowód na to, że seks zbliża i łączy ludzi. Często jednak brak seksu w związku małżeńskim staje się tematem tabu. Pary, które nie współżyją ze sobą już dłuższy czas niejednokrotnie nie chcą rozmawiać na tematy intymne. Niezadowolona strona może szukać nowego partnera, z którym będzie mogła się cieszyć udanym życiem seksualnym. A od tego kroku do rozwodu… już, krótka droga. Dlatego warto rozmawiać, nawet jeśli dany temat jest dla nas trudny. Rozmową i dobrym seksem zdecydowanie możemy uniknąć rozwodu. 

 

 

 

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja