Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera sex ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Fascynująca historia życia prezerwatyw sięga dawnych czasów

06.06.2019 autor: Miloš T.

Obecnie prezerwatywa wiąże się głównie z dwiema funkcjami. Pierwszą jest zapobieganie ciąży, a drugą ochrona przed AIDS. Jednak w XVI wieku ten czteroliterowy skrót nie powiedział ludziom nic. Cierpieli na inną nieprzyjemną chorobę - syfilis. Ten nie dawał spać wielu ówczesnym naukowcom, którzy marnie próbowali chronić ludzi przed tą epidemią. Rozwiązaniem miał być nowoczesny wynalazek - prezerwatywa.

Już w 1564 roku włoski lekarz Gabriel Falloppio wspomniał o niej w swojej książce Morbo Galica. „Bielizna w postaci worka zalanego w roztworze soli ziół chroni przed syfilisem” - mówi przełomowe zdanie w historii seksu. W XVIII wieku jako ochronę wykorzystywano jedwab i tkaninę lub woreczki z jelit kóz lub jagniąt. Aby zapobiec ześlizgiwaniu się prezerwatywy, była związana taśmą. Różne obrazy historyczne pokazują, że jelita i taśmy z pęcherza były używane wielokrotnie.

 

Wzrost popularności prezerwatyw 

Jednak aż do XVIII wieku dostęp ludzi do ochrony był bardzo ograniczony. Pierwszy specjalistyczny sklep został otwarty w Amsterdamie, w połowie tego wieku dołączył do niego sklep w Londynie, gdzie prezerwatywa zdobyła nieoczekiwaną popularność i liczba sklepów rosła z każdym miesiącem. Ponieważ był to produkt droższy ze względu na trudny proces produkcji, na rynku dostępne były również prane prezerwatywy dla niższych warstw. Casanova przyniósł największą popularność temu produktowi. Nazwał go „angielskim płaszczem jeździeckim”. Kiedy zajrzymy do kraju wschodzącego słońca - do Japonii, są tu dwa rodzaje prezerwatyw. Kabutogata została wykonana z rogu lub żółwia, a Kawagata z cienkiej skóry.

Znanego nam lateksu zaczęto używać dopiero w 1880 r., ale zyskał popularność w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Co się tyczy gumy, na nią oczywiście było trzeba poczekać do momentu odkrycia wulkanizacji kauczuku do połowy XIX wieku. Nie były one jednak zbyt popularne, zwłaszcza ze względu na silne szwy po bokach i przypominały dętkę od roweru ... W Stanach Zjednoczonych zakrywały tylko główkę penisa i nie były zbyt praktyczne.  

Ludzie próbowali się chronić od dawna

Jest błędem myśleć, że ludzie nie myśleli o unikaniu rosnącej liczby dzieci w gospodarstwie domowym i o syfilisie. Na przykład w takim Egipcie poprzednicy prezerwatywy pojawili się już około 1330 r. Jednak pierwszą pełną wzmiankę o męskiej ochronie znaleziono we francuskich obrazach jaskiniowych, które autorzy stworzyli tuż po rozpoczęciu naszej ery. Nieco później, w Rzymie, mężczyźni byli chronieni pęcherzami kozimi. Chińczycy zaś owijali penisa oleistym papierem jedwabnym.

Skąd pojawiła się „prezerwatywa“?

Do tej pory nie jest do końca jasne, skąd wzięła się ta nazwa i jakie były pierwsze nazwy. Prawdopodobniejsza jest wersja, według której pewien doktor Condom zapewniał "prezerwatywy" angielskiemu królowi Karolowi II. To chyba nie do końca jest zbieg okoliczności ... Ale król ich nie potrzebował dlatego, żeby mu przeszkadzał śmiech dzieci w zamku ... Bał się raczej zarażenia od prostytutek i nieślubnych córek i synów, którzy mogliby mieć roszczenia do tronu.

Lepszej broni przeciwko AIDS jeszcze nie znamy

Dochodzimy do XX wieku. To tutaj powstało wielkie straszydło ludzi aktywnych seksualnie na całym świecie - AIDS. Chociaż prezerwatywy były w przeszłości potępiane przez takie osobistości, jak Zygmunt Freud (twierdził, że zmniejszają przyjemność, która jest naturalna dla wszystkich zwierząt), dziś są odważnymi wojownikami przeciwko chorobom seksualnym. Dziesięć lat temu, papież Benedykt XVI zrobił duży krok naprzód, gdy po raz pierwszy w historii kościoła nie potępił ich używania. Sam przyznał w swojej książce, że jest to pierwszy krok na drodze do bardziej ludzkiej seksualności. Ponadto, według niego, ich używanie jest usprawiedliwione w męskiej prostytucji, gdzie AIDS rozprzestrzenia się najbardziej.

Z powodu tej choroby sprzedaż prezerwatyw nieustannie rosła od 1980 do 1994 roku. Marketerzy zmienili taktykę i zaatakowali ludzi zmęczonych ciągłym zapobieganiem z humorem, wyobraźnią i żartobliwością zamiast straszenia. Dlatego możemy je zdobyć w różnych zapachach, kolorach lub dopasować do swojego penisa. Na każdym rogu natkniesz się na automat, aby nie stracić „nocnego doświadczenia”.

Problemem byli faszyści, ale także armia

Nawet w XX wieku, jeśli nie liczymy kościoła, można było napotkać problemy z używaniem prezerwatyw w krajach rozwiniętych. Niemcy, kontrolowane przez nazistów, zakazały ich używania dla wszystkich cywilów ... Ich zakaz w pierwszej wojnie światowej wprowadzono także w USA. Następnie żołnierzy czekała fala chorób seksualnych co spowodowało szybką zmianę ich nastawienia do prezerwatyw. Ciekawe informacje pochodzą również z Irlandii, gdzie ich sprzedaż jest legalna dopiero od 1978 r. Na drugiej stronie prezerwatywy były promowane wśród brytyjskich żołnierzy.  Bardzo dobrze się też sprawdziły w walce z kryzysem demograficznym w krajach rozwijających się.

 

Sprawdź podobne artykuły:

Jak poderwać kobietę?

Jak przedłużyć stosunek mężczyzny?

Dlaczego spełniam męskie fantazje za pieniądze? PRAWDZIWA HISTORIA

 

 

 

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone

AC-PARTNERS s. r. o., Duklianska 17, 08501 Bardejov, Slovakia

Ostatnia aktualizacja