Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Jak podnieść libido?

05.11.2019 autor: Kly

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na poziom libido przekłada się wiele czynników, które mogą mieć na nie bezpośredni lub pośredni wpływ. Libido jest sprawą bardzo indywidualną, dlatego nie ma złotego środka, który zmieniłby poziom libido u wszystkich ludzi.

Co to jest libido?

Libido jest wewnętrzną potrzebą odbycia stosunku płciowego, popędem seksualnym, dzięki któremu odczuwalne jest pożądanie drugiej osoby. Popęd seksualny ma różne nasilenie w zależności od okresu dojrzewania oraz aktywności seksualnej, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Libido spada wraz z wiekiem, natomiast zazwyczaj jest ono największe w okresie młodzieńczym, kiedy burza hormonów jest ciężka do opanowania. Należy też zaznaczyć, że kwestia ochoty na seks różni się w zależności od płci. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku pań, u których proces ten jest dużo bardziej złożony.

Jak zwiększyć libido?

Aby wybrać odpowiedni sposób podniesienia libido, należy zdefiniować przyczynę spadku popędu seksualnego. Przed szukaniem ratunku w środkach farmakologicznych warto przyjrzeć się codziennemu trybowi życia i diecie. Na obniżenie popędu seksualnego mają wpływ nawet takie "błahe" czynniki jak nieodpowiednia ilość snu oraz złe nawyki żywieniowe. Wystarczy, że przez jakiś czas nie będziemy się wysypiać lub nabawimy się niedoborów pokarmowych, to jest to już potencjalna przyczyna, która może wypływać na częstotliwość oraz jakość aktywności seksualnej. Regeneracja organizmu jest bardzo ważna, ponieważ wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie, a pośrednio na zwiększenie libido. Jeżeli lepsza regeneracja oraz poprawa diety (unikanie przetworzonego jedzenia oraz zbyt dużej ilości cukru) nie wpłynie znacząco lub w sposób zadowalający na ochotę na seks, to wtedy należy rozważyć wsparcie medycyny alternatywnej oraz konwencjonalnej. Co do samego pożycia seksualnego, to rutyna również może mieć bardzo duży wpływ na popęd seksualny. Zabawy łóżkowe bardzo jej nie lubią, a spadek libido może mieć związek z brakiem urozmaicenia podczas seksu. Czasem wystarczy zmiana podejścia, pozycji czy zakup jakiegoś gadżetu erotycznego, aby libido znów wróciło na właściwy poziom.

Jak podnieść libido? Domowe sposoby

Dzisiejszy pęd życia, stres, nieodpowiednie odżywiania oraz zła higiena pracy mocno przekładają się na wiele aspektów zdrowotnych, w tym na libido. Coraz większy odsetek społeczeństwa odnotowuje problemy w związku z ochotą na seks. Poniżej zostały zestawione domowe sposoby na zwiększenie libido.

Aktywność fizyczna

Uprawiania sportu jest przedstawiane jako panaceum na wszystkie dolegliwości. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ organizmy ludzkie są stworzone do wysiłku fizycznego. Zostało udowodnione naukowo, że nawet 20 min treningu cardio dziennie zwiększa ochotę na seks. Podczas aktywności fizycznej wydzielane są endorfiny, które pozytywnie wpływają na redukcję stresu oraz uczucie niepokoju. Za regularną aktywnością fizyczną idzie wizualna poprawa sylwetki, która sprawia, że podnosi się nasza pewność siebie. Podwyższenie samooceny przyczynia się na większą ochotę na seks.

Przyprawy

W szerokiej gamie dostępnych przypraw znajdziemy takie, które wpływają na nasze zmysły, poprawiając krążenia lub wzmagając pożądanie. Do przypraw, na które warto zwrócić uwagę, należą m.in. bazylia, która wpływa na rozbudzenie zmysłów. Cynamon jest znany ze swoich właściwości rozgrzewających, a imbir poprawia krążenie krwi, więc poprawia wrażenia seksualne. Ekstrakt z drzewa chińskiego zwany Ginkgo biloba jest znany ze swoich właściwości wpływających na wszelakiego rodzaju dysfunkcje seksualne. Już w czasach średniowiecza gałka muszkatołowa była nazywana przyprawą partnerów seksualnych. Ostre papryczki chili także zasługują na uwagę. Nie dość, że rozgrzewają, to jeszcze poprawiają nastrój. Przyprawy stanowią jedynie niewielki dodatek w codziennej diecie, jednak mogą znacząco wpłynąć na nasze zdrowie seksualne.

Afrodyzjaki

Afrodyzjak jest substancją, która może mieć pozytywny wpływ na libido i igraszki erotyczne poprzez modyfikację hormonów odpowiedzialnych za ochotę na seks. Działa stymulująco oraz pobudzająco na układ krwionośny, czyli potęguje doznania seksualne. Ze względu na działanie afrodyzjaków można je podzielić na te przeznaczone dla pań i panów. W przypadku kobiet najlepszym wyborem będą czekolada i truskawki. Świetnie się również sprawdzi czerwone wino wraz z owocami morza. Dobry wyborem będą także suszone owoce, takie jak: rodzynki oraz brzoskwinie. W przypadku mężczyzn naturalnym afrodyzjakiem jest arbuz. Niektórzy szerzą tezę, że sok z arbuza ma działanie odpowiadające viagrze. Co więcej, mężczyźni będą pozytywnie reagować na krewetki oraz ostrygi.

Masaże

Masaż, oprócz swoich oczywistych korzyści, może stanowić ciekawą i urozmaiconą grę wstępną. Kobiety z natury silnie reagują na zapachy, dlatego warto w takiej sytuacji wykorzystać olejki zapachowe. Na szczególną uwagę zasługuje na olejek jaśminowy. Nie jest on stosunkowo tani, aczkolwiek zmysły partnerki na pewno docenią jego wzbudzające pożądanie działanie. Dodatkowo, działa on również na mężczyzn, więc zakup olejku jaśminowego wiąże się z korzyściami dla obojga partnerów.

Jak zwiększyć libido u żony?

Spadek libido u kobiet może być złożonym procesem. Według badań częściej borykają się z tym problemem kobiety zamężne oraz przechodzące menopauzę. Ochota na seks zwykle opuszcza też kobiety ciężarne oraz bezpośrednio po porodzie. Brak ochoty na seks może mieć swoje podłoże w diecie, braku snu, stosowaniu używek, niedoświadczaniu orgazmów, nieprawidłowej relacja z partnerem, chwilowych zmianach hormonalnych lub chorobach przewlekłych, takich jak: cukrzyca i choroby tarczycy. Przyczyną mogą być również grzybicze i bakteryjne zakażenia pochwy oraz bóle odczuwane podczas stosunku płciowego. Trzeba również zaznaczyć, że wraz z zanikającymi wypiekami na twarzy, a pojawiającymi się obowiązkami dnia codziennego libido może samoczynnie się obniżyć. Z drugiej strony, całkowity brak ochoty na seks nie powinien być lekceważony.

Jednym ze sposobów na podniesienie libido u kobiety jest zmiana diety oraz wdrożenie aktywności fizycznej. Takie małe, wielkie zmiany mogą przynieść korzyść nie tylko w przypadku ochoty na seks, ale zadziałać holistycznie na cały organizm. Dieta bogata w owoce morza, ryby, jaja oraz warzywa powinna być pierwszym krokiem do zmiany na lepsze. Jeżeli do tego panie dołożą odpowiednią dawkę snu, to ochota na seks powinna wrócić dość szybko. Należy jednak pamiętać, że nie jest to cudowna pigułka i taki proces odwracania zmian w organizmie może potrwać jakiś czas. Obecny partner też może mieć bezpośredni wpływ na popęd seksualny swojej partnerki. Opisywane afrodyzjaki również mogą przynieść zamierzony efekt. Jeżeli relacja nie idzie w dobrym kierunku, to może czas, aby przemyśleć czy rzeczywiście aktualny partner jest odpowiednim wybrankiem do nocnych igraszek. Kolejnym ze sposobów może być zwyczajne urozmaicenie życia łóżkowego. Nowe doświadczenia, takie jak: gadżety, różne pozycje, przebieranki mogą mieć pozytywny wpływ na oboje kochanków. W ostateczności można udać się do specjalisty seksuologa, który pomoże w doborze odpowiedniego leczenia oraz przepisze odpowiednie środki farmakologiczne.

Jak podnieść libido przy antykoncepcji?

jak podnieść libido

Źle dobrana antykoncepcja często jest jednym z powodów wahań w kobiecej gospodarce hormonalnej. Lekarz przed przepisaniem środków antykoncepcyjnych powinien wykonać badania dokumentujące obecny stan hormonów, a następnie sugerując się wynikami zaproponować możliwe rozwiązania. Niestety nie we wszystkich gabinetach ginekologicznych ma to miejsce. Co więcej, panie często same proszą o konkretne tabletki, plastry, zastrzyki czy inne rozwiązania, które poleciły im kobiety w rodzinie lub koleżanki. Należy pamiętać, że jest to sprawa bardzo indywidualna i jeśli któraś metoda antykoncepcji sprawdza się nawet u siostry, to wcale nie znaczy, że będzie to odpowiednie rozwiązanie dla innej blisko spokrewnionej kobiety w rodzinie. Panie wybierające się do ginekologa w sprawie antykoncepcji powinny podejść do tego z rozwagą, gdyż w efekcie końcowym konkretna dawka hormonów będzie miała duży wpływ nie tylko na ochotę na seks, ale również na ogólne samopoczucie.

Nie każda antykoncepcja będzie powodowała obniżenie libido. W związku z tym powinnyśmy wybrać takie tabletki, które posiadają w składzie octan chlormadinonu, ponieważ nie ma on negatywnego wpływu na ochotę na seks. Kolejnym ze sposobów jest wspomaganie się naturalnymi boosterami libido, których szeroki wybór dostępny jest w aptekach. Warto także zwrócić uwagę na poniższe suplementy. Być może niedobór któregoś z nich może mieć wpływ na obniżenie zainteresowania igraszkami łóżkowymi:

  • chrom, który odpowiada za metabolizm makroskładników
  • kwas foliowy i B6, które wpływają na dobre samopoczucie,
  • selen- jest odpowiedzialny za zdrowe funkcjonowanie tarczycy,
  • cholina chroni serce wraz z naczyniami krwionośnymi,
  • cynk wpływa na odpowiednią kondycję włosów, skóry i paznokci.

Jak zwiększyć libido u faceta?

Spadek libido u mężczyzn, tak samo jak u kobiet, może mieć różną przyczynę. Pomimo wielu oczywistych różnic, na wiele czynników reagujemy podobnie. Niezdrowe odżywianie, stres, używki oraz brak ruchu wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, w tym na popęd seksualny. W przypadku mężczyzn, z wiekiem spada poziom testosteronu, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie libido na odpowiednim poziomie. Często choroby towarzyszące, takie jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze lub zaburzenia endokrynologiczne (np. hiperprolaktynemia). Libido spada również w sytuacji, gdy relacja z partnerką jest dość burzliwa. Zanim zaczniemy szukać przyczyny wewnątrz organizmu, uporządkujmy nasze otoczenie, aby upewnić się, że jak najmniej bodźców zaburza lub negatywnie wpływa na samopoczucie. Wśród sposobów na podniesienie libido u faceta możemy wyróżnić:

  • Dieta na potencję - unikanie cukru, tłuszczy trans, zbyt wysokiej ilości sodu,
  • Przyprawy oraz zioła na poprawę libido (bazylia, kardamon, kurkuma, kolendra, korzeń maca, kozieradka, lubczyk,
  • Aktywność fizyczna - pływanie, bieganie, spacery,
  • Tabletki na libido - wg zaleceń lekarza, branie środków farmakologicznych na własną rękę może mieć odwrotny skutek do zamierzonego,
  • Wszelkiego rodzaju żele na zwiększenie libido - dostępne są w aptece oraz sklepach internetowych.

 

Zobacz również:

Sex Dzierżoniów

Sex Wolsztyn

sex Goleniów

sex Łańcut

sex Busko

Sex Jastrzębie Zdrój

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja