Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Pierwszy raz

02.12.2019

Pierwszy raz jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, niezależnie od płci. Jednak to kobiety przywiązują do tego większą wagę i inicjacja seksualna budzi wiele wątpliwości. Pierwszy raz to moment przełomowy i z całą pewnością wymaga dojrzałości z obu stron. Ten pierwszy raz większość chciałaby przeżyć spontanicznie. Ale do pierwszego razu lepiej się przygotować. Pozwoli to uniknąć nie tylko rozczarowania, ale także niechcianej ciąży czy chorób przenoszonych drogą płciową. Pierwszy seks jest niesłychanie ważny dla psychiki młodego człowieka, zwłaszcza kobiety. Dlatego warto, jest zadbać o to, aby wspomnienia z pierwszego razu były miłe.

Jak przygotować się do pierwszego razu?

Ważne są dwa aspekty: zdrowotny i psychologiczny. Wiek inicjacji seksualnej z roku na rok ulega obniżeniu. Zainteresowanie seksem jest większe wśród coraz młodszych dzieci, niestety ich dojrzałość emocjonalna w tak młodym wieku jest właściwie niemożliwa, a decyzja o rozpoczęciu współżycia nie jest w pełni świadoma. Każda kobieta, która planuje rozpocząć współżycie, powinna zadać sobie pytanie, czy faktycznie jest na to gotowa i tego chce. Jeśli jednak jesteś przekonana, że planujesz rozpocząć współżycie, powinnaś się zastanowić jakim człowiekiem jest Twój partner i czy będziesz czuć się przy nim bezpiecznie i komfortowo. Najważniejsze jednak jest to, aby pierwszy raz przeżyć z kimś, kto jest dla nas bardzo ważny. Nie powinniśmy się śpieszyć i decydować na seks w sytuacji, gdy partner od nas tego wymaga, a my nie jesteśmy do końca przekonane. Jeśli jest to partner, któremu w rzeczywistości na Tobie zależy, to poczeka, aż będziesz gotowa. W sytuacji gdy juz uznasz, że jesteś gotowa i tego chcesz, nie można pominąć kwestii zdrowotnych i ewentualnej ciąży. Przed rozpoczęciem współżycia należy o tym pamiętać. W sieci i otoczeniu krąży wiele mitów związanych z seksem np. mit o tym, że podczas pierwszego razu nie można zajść w ciążę. Pamiętaj jednak, że to nieprawda! Podczas pierwszego zbliżenia może dojść do zapłodnienia. Należy również brać pod uwagę możliwość zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, przed którymi uchroni nas prezerwatywa. Ważne jest nie tylko to, z kim to robimy, ale też gdzie. Warto wybrać miejsce spokojne, w którym nie jesteśmy narażeni na niespodziewane wtargnięcie osób trzecich i mamy na seks tyle czasu ile potrzebujemy. Warto poświęcić sporo czasu, aby zacząć poznawać swoje ciało. Wspólne pieszczoty pomogą Wam dowiedzieć się, jak reaguje Wasze ciało na poszczególne rodzaje dotyku. Należy też mieć na uwadze nastrój, który pozwoli się rozluźnić, muzykę, przygaszone światło.

W wielkim skrócie, aby dobrze przygotować się do pierwszego razu, należy pamiętać o:

 • bądź pewna partnera,
 • decyzja o pierwszym razie musi być świadoma i podjęta wspólnie,
 • porozmawiaj z kimś zaufanym,
 • zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie przed ciążą, jak również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową,
 • wybierz miejsce, w którym będziesz czuć się bezpiecznie i komfortowo,
 • zadbaj o higienę i odpowiednie nawilżenie,
 • rozluźnij się i nie rób nic wbrew sobie!

pierwszy seks

Jak wygląda pierwszy raz? Czy pierwszy raz boli?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, każda z nas jest inna. Z fizycznego punktu widzenia dla kobiety pierwszy stosunek płciowy może wiązać się z bólem i krwawieniem, bo dochodzi do przerwania błony dziewiczej. Krwawienie i ból podczas pierwszego razu występuje również z powodu bogatego ukrwienia błony dziewiczej. Dyskomfort może być także spowodowany nieodpowiednią delikatnością partnera, który wkłada penisa do pochwy zbyt mocno i gwałtownie. Jeśli jednak nastąpi delikatny ból, będzie on tylko krótkotrwały. Jeśli pojawi się małe krwawienie, nie należy panikować. Kilka dni po stosunku może wystąpić delikatne plamienie, nie ma w tym nic niepokojącego. Jest to zjawisko naturalne i minie samo, należy jednak pamiętać, żeby po pierwszym razie przez kilka dni się nie kochać, aby wszystko się spokojnie mogło zagoić. Jednak nie zawsze podczas pierwszego stosunku dochodzi do utracenia błony dziewiczej. Jest to kwestia indywidualna każdej kobiety. Błona dziewicza jest u każdej kobiety inna, jeśli jest ona luźna, to nawet po pierwszym razie ujście pochwy będzie wyglądało tak samo, jak przed seksem. Wiele dziewczyn boi się bólu związanego z uprawianiem seksu po raz pierwszy. Spodziewać się go można w sytuacji, gdy nie ma wystarczającego nawilżenia pochwy. Warto również poczytać o suchości pochwy. Odpowiednia gra wstępna z całą pewnością zwiększy nawilżenie pochwy, jeśli jednak będzie ono niewystarczające, warto wybrać lubrykanty, żele, które mogą sprawić, że stosunek będzie przyjemniejszy. Ból podczas stosunku na ogół spowodowany jest tarciem podczas penetracji. Kobieta, która czuje się kochana, zrelaksowana i ma poczucie bezpieczeństwa w tym momencie, będzie inaczej odczuwała ból związany z utratą dziewictwa, niż spięta i robiąca coś wbrew sobie dziewczyna.

Podsumowując, ważne jest aby decyzja była podjęta przez oboje partnerów. Kobieta powinna być odprężona, a mężczyzna powinien zadbać o odpowiednia grę wstępną, aby pochwa partnerki była odpowiednio nawilżona i aby uniknąć bólu. Najlepszą pozycja zalecaną do pierwszego razu jest pozycja misjonarska. Zalecane jest podłożenie pod pupę poduszki, aby podczas takiej pozycji błona dziewicza była napięta i łatwiej byłoby ją przebić.

Mój pierwszy raz. Jak się zabezpieczyć?

Już wcześniej kilka razy zostało wspomniane, ale warto jednak dokładnie opisać ten temat. Jest on bardzo istotny. Jak już wiadomo, podczas pierwszej inicjacji seksualnej występuje ryzyko nie tylko zajścia w niechcianą ciążę, jak również szansa na zarażenie się chorobą weneryczną, jak również infekcją. Ryzyko zarażenia się chorobą, czy też infekcją jest znacznie wyższe w sytuacji, gdy nie korzysta się z prezerwatywy podczas seksu.

Najczęstsze infekcje przenoszone drogą płciową to:

 • Chlamydia,
 • HIV/AIDS
 • opryszczka narządów płciowych,
 • syfilis (kiła).

 Używanie prezerwatywy podczas stosunku w wielkiej mierze zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami.

Prezerwatywa również chroni przed ciążą. Bez względu na to, co opowiadają, Twoje koleżanki, za pierwszym razem jak najbardziej można zajść w ciążę. Obowiązkowo jednak musicie się zabezpieczyć. O antykoncepcji musicie odpowiednio wcześniej pomyśleć, a nie dopiero w trakcie. Jeśli zdecydujesz się na tabletki antykoncepcyjne, musisz zapisać się na wizytę do ginekologa, który wykona odpowiednia badania i dobierze pigułki.

Pierwszy stosunek mężczyzny- swój pierwszy raz.

Dla większości mężczyzn bycie prawiczkiem to powód do wstydu. Jeśli chodzi o mężczyznę, to nasuwa się pytanie, czy pierwszy raz boli ? Jak wygląda ten pierwszy raz? Dyskomfort i ból u mężczyzny nie jest związany bezpośrednio ze stosunkiem seksualnym i może wystąpić w przypadku, kiedy pochwa kobiety nie jest dostatecznie nawilżona. Podczas stosunku ocieranie się penisa o ściany pochwy, w sytuacji, gdy nawilżenie jest zbyt małe, pojawia się nieprzyjemne podrażnienie, które przyczynia się do odczuwania bólu. Dziewczyny są często przekonane, że faceci myślą tylko o jednym. warto mieć na uwadze, to że chłopak też musi do tego dojrzeć. Dla chłopaka to bardzo duże wyzwanie! Pojawia się często strach, zażenowanie i obawa przed porażką. Ogromna część nerwów wynika z niewiedzy bądź czerpania informacji z niepewnych źródeł. Utrata cnoty nie powinna odbywać się na wyścigi i pod presją otoczenia. Często jednak słuchanie opowieści rówieśników, o tym ile razy i jak zaliczyli, nie należy do przyjemnych. Dlatego często u mężczyzn powodem decyzji rozpoczęcia współżycia, jest właśnie nacisk ze strony otoczenia. Często jest i tak, że decydują się na seks z przypadkową osobą, byle tylko mieć to już za sobą i przestać być prawiczkiem. Jeśli jednak mężczyzna ma duszę romantyka, marzy o tym, aby ten pierwszy raz odbył się podczas kolacji przy świecach... Każdy jednak jest inny, również mowa o mężczyznach. Warto jednak pamiętać o podstawach związanych z bezpieczeństwem, nie tylko to leży po stronie kobiety. Pewnie zastanawiasz się, ile trwa pierwszy stosunek? Jest to kwestia indywidualna i nie ma sensu ustalać sobie założeń i limitów. Co zrobić, jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie i nie nastąpi erekcja? Jest to niestety podstawowa obawa u większości mężczyzn. Musisz wiedzieć, że wpływa na nią wiele czynników. Wielkim czynnikiem jest stres. Nie przejmuj się, więc jeśli za pierwszym razem się nie uda, zachowaj spokój i nie panikuj. Podczas pierwszego zbliżenia poziom stresu jest wysoki. Pamiętaj, że jeszcze nie jesteś bogiem seksu, to Twój pierwszy raz. Im będziesz miał mniej oczekiwań od pierwszego seksu, tym lepiej. Jeśli jednak chciałbyś przeżyć swój pierwszy raz w tajemnicy i doświadczoną kobietą.. Koniecznie sprawdź ogłoszenia kobiet na naszym portalu. Z całą pewnością znajdziesz taką, która spelni Twoje wymagania. Wybór mamy naprawdę spory!

 

Sprawdź podobne artykuły:

Jak przedłużyć stosunek mężczyzny?

Co jeść przed seksem?

 

 

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja