Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Seks w ciąży

25.09.2019 autor: Saskia

 Współżycie w ciąży-dlaczego nie? Prawidłowo przebiegająca ciąża nie jest przeciwskazaniem do współżycia seksualnego. U ponad 90% kobiet nie ma żadnych przeciwwskazań, jednak istnieją przypadki, w których jednak warto wcześniej skonsultować się ze swoim ginekologiem. Należy jasno powiedzieć, że seks w ciąży jest bezpieczny. Współżycie seksualne nie ma wpływu na rozwój i bezpieczeństwo dziecka. Jest ono umieszczone w macicy, gdzie worek owodniowy i silne mięśnie chronią je przed zetknięciem z penisem. Trzeba pamiętać, że ani stosunek, ani orgazm nie powodują poronienia. Często jednak zdarza się, że więcej obaw potrafią mieć mężczyźni, którzy boją się o to, że miłość fizyczna, a zwłaszcza jej finał może zaszkodzić dziecku podczas współżycia w ciąży.seks w ciąży

Do którego miesiąca ciąży można się kochać?

W czasie ciąży niektóre kobiety są bardzo zmęczone i śpiące, natomiast inne mają wielką ochotę na seks i tryskają energią. Dlaczego tak jest? O tym za chwilę się dowiesz. W pierwszym trymestrze ciąży popęd płciowy jest zazwyczaj niski. Dlaczego? Ponieważ libido kobiet może być zmniejszone przez niepokój dotyczący ciąży, poranne nudności oraz duże wahania hormonów. Często również problemem w tym okresie jest suchość pochwy, przez co stosunki bywają nieprzyjemne. W trzecim trymestrze z kolei kobiety czują się ociężałe, ze względu na rosnące dziecko, które z dnia na dzień szykuje się do przyjścia na świat. Dlatego często największą ochotę na seks mają kobiety w drugim trymestrze ciąży. Jest to okres największego apetytu na seks. Senność i znużenie mijają, kobieta oswoiła się już z nową sytuacją. Istnieją również badania, które udowadniają, że kobiety, które często współżyją w ciąży po pierwsze mają mniej powikłań takich jak nadciśnienie oraz sprawniej rodzą.

Czy można uprawiać stosunek w czasie ciąży bez zabezpieczenia?

Wiele par decyduje się na współżycie przerywane albo używanie prezerwatywy. W związku z obawą dotyczącą obecności niewielkiej ilości substancji w spermie mogącej wywołać poród. W większości przypadkach jest to jednak zbędne, ponieważ zupełnie zdrowe pary w niezagrożonej ciąży naprawdę mogą bez obaw uprawiać seks aż do rozwiązania bez zabezpieczenia. Istnieją jednak plusy używania dodatkowego zabezpieczenia. Dzięki mechanicznej barierze oddzielamy narządy płciowe i nie dopuszczamy do przeniesienia się ewentualnych bakterii, które mogą stać się przyczyną zakażenia dróg rodnych kobiety.

Przeciwskazania. Kiedy seks w ciąży jest niewskazany?

Istnieją również i takie przypadki, w których jednak ten seks nie jest wskazany i należy zachować wstrzemięźliwość. O tym, czy można prowadzić normalne życie seksualne, czy nie należy uzgodnić ze swoim ginekologiem. Jedne z największych przeciwwskazań to:

  • zagrożona ciąża,
  • krwawienie i plamienie z pochwy,
  • skurcze w obrębie brzucha,
  • jeśli łożysko częściowo lub całkowicie pokrywa szyjkę macicy (łożysko przodujące),
  • jeśli wcześniejsza ciąża zakończyła się poronieniem,
  • jeśli kobieta albo jej partner chorują na choroby przenoszone drogą płciową,
  • gdy lekarz tego zabronił.

 Warto jednak pamiętać, że nawet bez tych wskazówek ciało kobiety zasygnalizuje, gdy będzie się działo coś złego. Jeśli czujesz się nie komfortowo myśląc o seksie w ciąży, powinnaś porozmawiać o tym ze swoim partnerem i lekarzem. Seks w ciąży powinien być czymś pięknym, wśród zaufanych i kochających się partnerów. Ciąża i ten piękny stan, powinien nam się kojarzyć z czymś przyjemnym i szczęśliwym.

jakie

Jakie pozycje w ciąży?

Wiele osób, często zastanawia się jak tak właściwie się kochać w ciąży, jakie pozycje są wskazane. Najlepiej jest poeksperymentować z różnymi pozycjami. W pierwszym trymestrze ciąży waga kobiety i wielkość jej brzucha nie wiele się różnią od stanu sprzed ciąży. Dlatego też wybór pozycji seksualnych na tym etapie nie jest problematyczny. Warto jednak unikać pozycji powodujących głęboką penetrację lub też takich, które powodują uciskanie brzucha. Od drugiego trymestru do końca ciąży, należy szczególnie unikać pozycji, które nie wymagają leżenia na plecach. Największe jednak problemy i kłopoty z wyborem pozycji pojawiają się w trzecim trymestrze ciąży. Na tym etapie zauważamy znaczny wzrost obwodu brzucha i zwiększenie się masy ciała. To właśnie powoduje liczne kłopoty podczas zbliżeń. Polecane są pozycje: tylne, boczne oraz na jeźdźca. Trzeba również uważać z pieszczotami piersi w tym okresie, ponieważ powodują one uwalnianie oksytocyny. Jest to hormon, który wywołuje skurcze macicy i przyśpiesza rozpoczęcie porodu. Pozycje w ciąży nie muszą być nudne, warto eksperymentować. Najwygodniejsze dla kobiety będą te pozycję, które nie będą krępowały ruchów.

Warto jednak pamiętać, że pozycja klasyczna i jej odmiany nie są do końca wskazane i nie tylko na rozmiar brzuszka, ale dlatego, że w takiej pozycji może dochodzić do niebezpiecznych obciążeń kręgosłupa kobiety oraz ucisku żył i tętnic. Gadżety erotyczne powinny być odstawione na czas ciąży.

Orgazm w ciąży. Co czuje dziecko?

Orgazm w ciąży jest kobietom łatwiej osiągnąć, są one bardziej intensywne, jak i trwa on zdecydowanie dłużej niż normalnie. Orgazm, który dla Ciebie jest czymś przyjemnym, również w pozytywny sposób wpływa na Twoje dziecko. Odczuwane przez Twoje dziecko w trakcie orgazmu skurcze szyjki macicy, nie są dla niego niczym złym. Skurcze te powodują, że maluch odczuwa lekkie kołysanie. Podczas seksu, Twój organizm wytwarza hormony szczęścia. Endorfiny przekazujesz również dziecku! Pamiętaj o tym, nie ma się czego obawiać. Po zakończonym stosunku może być uspokojony kołysaniem, ale może również stać się żywszy, przez aktywność mamy. Każda reakcja Twojego maluszka jest prawidłowa. Szczęśliwa mama to zwiększona szansa na zdrową ciążę i prawidłowy rozwój maluszka.

Reasumując... warto kochać się w ciąży! Seks zwiększa więzi emocjonalne między partnerami. Jest to nieodłączny element udanego związku. Z tego względu kobiety nie powinny rezygnować ze stosunku seksualnego w trakcie ciąży jest nie ma do tego przeciwwskazań. Współżycie jest relaksujące i poprawia sen, a dobrze wypoczęta mama to zdrowsze dziecko! Jeśli w dalszym ciągu masz jakieś wątpliwości - umów się ze swoim lekarzem i niech on rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

 

Zobacz również:

Sex oferty Piła

Sex Lubliniec

Sex Jaworzno

Sex Otwock

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja