Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera sex ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Stosunek przerywany co to?

20.11.2019

W jednym wielkim skrócie jest to jedna z metod zapobiegania ciąży, polegająca głównie na celowym i szybkim wycofaniu penisa z pochwy na krótko przez zbliżającym się wytryskiem, co ma uniemożliwić plemnikom dostanie się do pochwy i zapłodnienia. Stosunek przerywany, nie jest oficjalnie uznawany za naturalną metodę antykoncepcji. Charakteryzuje się niską skutecznością. Metoda ta równie często może prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń, jak i nerwic na tle seksualnym u kobiet a także mężczyzn. Seks przerywany w dniu owulacji bardzo często kończy się ciąża. Nie brakuje jednak par, które stosują stosunek przerywany w dni płodne. Stosunek przerywany wymaga od mężczyzny sporego refleksu oraz samokontroli. W chwilach uniesienia łatwo jest stracić kontrolę, wówczas jeśli penis nie zostanie wycofany na czas z pochwy partnerki, ryzyko zajścia w ciążę, jest oczywiście równie wysokie, jak w przypadku normalnego stosunku.

Wskaźnik Pearla —  mierzenie skuteczności antykoncepcji.

Skuteczność metod antykoncepcji określa się za pomocą tzw. wskaźnika Pearla, który mówi nam o tym, ile par stosujących daną metodę antykoncepcji w ciągu roku zaszło w ciążę. Im wskaźnik jest niższy, tym środek jest skuteczniejszy. Skuteczność tej metody antykoncepcji, jeśli w ogóle można ją tak nazwać, jest niewysoka. W stosunku przerywanym wskaźnik Pearla wynosi ona zaledwie 10, a wśród młodzieży jest znacznie niższa, wynosi aż 20. Świadczy to o tym, że w ciążę zachodzi średnio 10-20 kobiet na 100 uprawiających stosunek przerywany. Wskaźnik jest wyższy zazwyczaj u młodych mężczyzn, którzy nie potrafią jeszcze zapanować nad wytryskiem. Ciekawostka: porównując z tę metodę z tabletkami antykoncepcyjnymi, wskaźnik Pearla wynosi niej niż 1!

Stosunek przerywany a ciąża.

Niestety stosunek przerywany jest jedną z głównych przyczyn nieplanowanych ciąż u większości młodych ludzi, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w kontaktach intymnych. Sporo jednak osób uważa, że stosunek przerywany chroni przed zajściem w ciążę, niestety tak nie jest. Po pierwsze, nie zawsze nasz partner posiada wystarczający refleks, by wycofać się przed wytryskiem. Po drugie, w preejakulacie, czyli substancji wydzielającej się z penisa podczas stosunku przed właściwym wytryskiem, także znajduje się pewna liczba żywych plemników! Jest to ilość śladowa, ale jednak ryzyko istnieje. Dlatego, nawet jeśli mężczyzna wycofa członek przed ejakulacją, do dróg rodnych kobiety mogą dostać się plemniki. Dlatego dobrze jest, gdy osoby uprawiające ten rodzaj miłości, liczą się z dużym ryzykiem ciąży i biorą nieplanowaną ciąże po uwagę. Dlatego też decyzja takiej metody antykoncepcji powinna być podjęta wspólnie. Co zrobić natomiast, kiedy podczas stosunku przerywanego sperma jednak dostanie się do pochwy? W takich podbramkowych sytuacjach wiele par decyduje się na skorzystanie z tzw. antykoncepcji awaryjnej. Ta metoda w Polsce jest znana od wielu lat, wciąż mnóstwo kobiet przyjmuje pigułki ,,72 godziny po'' z wielkim lękiem przed skutkami ubocznymi.

Stosunek przerywany w dni płodne to jeszcze większe ryzyko zajścia w ciążę! Skuteczność stosunku przerywanego w dniu owulacji lub przed będzie większa. Będzie większa niż skuteczność pełnego stosunku, ale nadal zdecydowanie mniejsza niż seksu z prezerwatywą.

Stosunek przerywany w dni niepłodne, skuteczność tej metody antykoncepcji będzie zależna jednak od tego, w jakim stopniu dokładnie określiliśmy występowanie dni niepłodnych. Należy pamiętać o tym, że niektóre kobiety mają bardzo regularne cykle i wiedzą dokładnie kiedy, one wypadają. Objawy owulacji to najczęściej występujące zmiany wyglądu śluzu, zmiana temperatury ciała. Niestety często bywa tak, że ciężko jest to precyzyjnie ustalić.

stosunek przerywany

Stosunek przerywany a ciąża —  miesiączka i karmienie piersią.

Wiele par decyzuje się na tę metodę podczas okresu, ponieważ prawdopodobieństwo zapłodnienia jest minimalne wręcz naprawdę znikome. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest jeszcze mniejsze w czasie karmienia piersią. Aby jednak, szansa była znikoma muszą zostać spełnione pewne warunki:

 • od porodu minęło maksymalnie 12 tygodni,
 • przerwy między karmieniem dziecka nie są dłuższe niż 6 godzin,
 • nie doszło do wystąpienia miesiączki po porodzie,
 • dziecko spożywa wyłącznie mleko matki, żadnych innych płynów
 • dziecko wychowuje się bez smoczka, uspokajane jest tylko i wyłącznie piersią matki.

 Stosunek przerywany —  skutki uboczne.

Zdaniem seksuologów stosunek ten ma więcej wad niż zalet. Jedyną jego zaletą jest dostępność i darmowa możliwość antykoncepcji. Po stronie wad nie znajduje się tylko ogromne ryzyko nieplanowanej ciąży. Warto zaznaczyć, że wiele par, które stosują ten rodzaj antykoncepcji, skarży się na obniżenie zadowolenia i radości, czerpanej z seksu.

Często występujące skutki uboczne to m.in:

 • Brak orgazmu,
 • nerwica na tle seksualnym,
 • depresja,
 • oziębłość seksualna,
 • wzmożony niepokój i rosnące napięcie,
 • impotencja.

 Najważniejsze—  stosunek przerywany, w przeciwieństwie do prezerwatywy nie zabezpiecza partnerów przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zarażenie się chorobą weneryczną następuje w trakcie stosunku przerywanego równie często, jak w przypadku tradycyjnego współżycia.

Czy stosunek przerywany jest skuteczny?

Jak już wyżej wielokrotnie zostało wspomniane, stosunek przerywany nie jest skutecznym środkiem zapobiegania ciąży. Nie jest on nawet uznawany za metodę antykoncepcyjną. Nie jest on nawet bezpieczny ani z punktu widzenia kontrolowania płodności, ani chociażby ochrony jak wyżej wspomniane przed chorobami wenerycznymi. Z uwagi na nieskuteczność tego rodzaju współżycia, warto rozważyć czy w ogóle stosunek przerywany ma sens i czy nie lepiej sięgnąć po inną, skuteczną i mniej stresująca metodę zapobiegania niechcianej ciąży. Stosunek przerywany jednak z całą pewnością daje większe poczucie bezpieczeństwa niż pełny stosunek, jednak według wskaźnika Pearla przegrywa on z prezerwatywą. Ze względu na sporą liczbę wad, metoda ta powinna być wybierana jedynie przez pary, które dobrze się znają i sobie ufają.

Stosunek przerywany —  wady i zalety.

Niestety więcej ma wad niż zalet. Wymienione skutki uboczne zdecydowanie przeważają na ilością zalet, do których tylko i wyłącznie możemy zaliczyć dostępność i brak kosztów. Z całą pewnością nie jest on idealna opcją dla nastolatków oraz innych osób stawiających pierwsze kroki w seksie. Uprawiając w ten sposób seks, należy się liczyć z ewentualną ciążą. Nawet doskonała znajomość własnego ciała i cyklu nie zawsze wystarczy. Rozwijając kwestie wad, warto jednak mieć na uwadze, nieustanne napięcie i krążenie myślami wokół możliwych scenariuszy niepowodzenia, jakim jest nieplanowane zajście w niechcianą ciążę. Całe to napięcie odbiera nam radość z seksu i może w dalszym etapie prowadzić do trwałej oziębłości seksualnej, jak również do zaniku u kobiety zdolności do odczuwania orgazmu. Niestety ta metoda jest stresująca dla obojga partnerów i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Należy pamiętać o często występującej drażliwości i wzajemnego obwiniania się, przerzucania odpowiedzialności nawzajem. Często jakie zachowanie rodzi wrogie nastawienie partnerów do siebie nawzajem. Kobieta równie często, zamiast oddawać się przyjemności, skupia się na myśleniu o tym, czy on zdąży i przez to miewa problemy z osiągnięciem orgazmu. Jak wyżej już wspomniane zostało, łatwo w miłosnym uniesieniu o chwilę wahania, a nawet całkowitego zapomnienia. A niestety zbyt późne wyjęcie członka z pochwy prowadzi jednak do tego, że część ejakulatu trafi jednak do pochwy. Wybierając taką metodę, należy się porządnie zastanowić czy gra jest warta świeczki. Najlepiej zgłosić się do zaufanego ginekologa, który z całą pewnością dobierze nam najlepszą dla nas metodę antykoncepcji i udzieli ważnych wskazówek.

 

Sprawdź podobne artykuły:

Jak być atrakcyjnym?

Dlaczego spełniam męskie fantazje za pieniądze? PRAWDZIWA HISTORIA

 

 

 

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2021  |  Wszystkie prawa zastrzeżone

AC-PARTNERS s. r. o., Duklianska 17, 08501 Bardejov, Slovakia

Ostatnia aktualizacja