Niniejsze strony zawierają tekst i materiały tekstowe o wyraźnym charakterze seksualnym.
Strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia

Niniejszy serwis topkobiety.pl zawiera escort ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Na stronie znajdują się materiały oraz zdjęcia o charakterze erotycznym. Jeśli nie ukończyłeś/-aś 18 roku życia lub nie wyrażasz zgody na oglądanie treści erotycznych, prosimy o opuszczenie strony.

Klikając na link „Wejdź”, w pełni zgadzasz się na następujące warunki:

więcej
Wejdź Odejdź ze strony
Ogłoszenia towarzyskie, Sex oferty i masaże

Suchość pochwy objawy

31.10.2019 autor: M

Ta częsta dolegliwość dotyczy bardzo wielu kobiet, zarówno tych dojrzałych, jak i bardzo młodych. Niedostateczne nawilżenie pochwy jest dla wielu kobiet na tyle krępujące, że wstydzą się porozmawiać o tym problemie nawet ze swoim lekarzem. Warto się przełamać, ponieważ ze suchością pochwy można skutecznie walczyć i prosty sposób zwalczyć. Nie jest to trudny sposób leczenia i objawy suchości pochwy szybko możemy rozpoznać.

Objawy towarzyszące suchości pochwy:

  • zaburzenie współżycia, spadek libido,
  • podrażnienie, świąd, pieczenie,
  • ból przy chodzeniu,
  • pogorszenie ogólnego samopoczucia,
  • częste parcie na mocz,
  • krwawienie wywołane podrażnieniem i uszkodzeniem błony śluzowej,
  • żółte, żółtozielone upławy z pochwy.

suchość pochwy

 

Suchość pochwy - przyczyny:

Najczęstszym powodem pojawienia się tego schorzenia w przypadku kobiet jest brak równowagi hormonalnej w organizmie. Za prawidłowe nawilżenie pochwy odpowiada poziom estrogenu w organizmie kobiety. Kiedy jest on zbyt niski, często pojawia się dyspareunia, czyli suchość pochwy. Może ona zostać, zakłócona z bardzo różnych powodów, na przykład w czasie połogu, karmienia piersią czy kobiet w okresie menopauzy. Nie jest to jednak jedyna przyczyna tej nieprzyjemnej dolegliwości. Bywa ona również, spowodowana niewłaściwą higieną intymną oraz przyjmowaniem niektórych leków. Zdarza się także, że przyczyną pojawienia się suchości pochwy jest osłabienie po chorobie, przemęczenie i stres. Największym problemem kobiet borykających się z tą przypadłością, jest dyskomfort w sytuacjach intymnych. U zdrowych kobiet wraz ze wzrostem podniecenia seksualnego, w pochwie wydziela się coraz więcej śluzu. Ma to na celu odpowiednie nawilżenie pochwy, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna, a stosunek jest bezbolesny. Jeżeli nawilżenie jest zbyt małe, to współżycie staje się bolesne, a niekiedy nawet niemożliwe.

Największą grupą z objawami suchości pochwy, niestety dotyka kobiet w okresie menopauzy. W ich przypadku suchość pochwy jest spowodowana niskim poziomem estrogenów w organizmie. Kiedy kobieta przestaje miesiączkować, wygasa praca jajników, a tym samym produkcja estrogenu. Z powodu jego niskiego poziomu ścianki pochwy stają się coraz cieńsze i słabiej nawilżone. Czasem do tego stopnia, że nie tylko współżycie seksualne staje się problemem, ale nawet pobranie cytologii podczas wizyty u lekarza.

Równie często suchość pochwy dotyka kobiety zaraz po porodzie oraz w czasie karmienia piersią. W organizmie mamy karmiącej, w dużych ilościach powstaje hormon prolaktyna, odpowiedzialny za przygotowanie piersi do produkcji mleka. Wysoki jego poziom często wiąże się z brakiem ochoty na seks. Często zniecierpliwiony partner naciska na odbycie stosunku, co jeszcze pogarsza sprawę, ponieważ niedostatecznie nawilżona pochwa piecze, stosunek sprawia ból, a ponadto kobieta jest w większym stopniu narażona na stany zapalne i infekcje narządów rodnych. Najważniejsza w tym okresie jest cierpliwość i wyrozumiałość i konsekwentność leczenia. Warto również szczególne zadbać o higienę intymną. Znaczną ulgę przyniesie stosowanie nawilżających emulsji do mycia, o niskim pH, zawierających kwas mlekowy, najlepsze na bazie wody. Warto czytać informacje na etykiecie. Lekarz ginekolog może też, przepisać dopochwowe globulki estrogenowe. Można, je stosować w czasie karmienia piersią, ponieważ działają wyłącznie miejscowo.

Zdarza się także, że suchość pochwy jest konsekwencją przyjmowania leków. Zmniejszenie wydzielania śluzu jest częstym skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych popularnych leków. Należą do nich choćby środki antyhistaminowe, stosowane w leczeniu alergii. Podobnie mogą działać niektóre leki stosowane w endometriozie, mięśniakach czy nietrzymaniu moczu. Kobiety zażywające pigułki antykoncepcyjne, zawierające progesteron oraz stosujące hormonalne wkładki domaciczne, również mogą cierpieć z powodu niedostatecznego nawilżenia pochwy. Jeżeli powodem suchości pochwy jest przyjmowanie konkretnego leku, rozwiązaniem problemu może okazać się jego zmiana na inny środek a leczenie problemu proste. Warto porozmawiać o tym problemie z lekarzem. W przypadku antykoncepcji można rozważyć inną metodę zapobiegania ciąży lub spróbować sobie pomóc, sięgając po lubrykanty, czyli działające miejscowo, środki nawilżające. Ich stosowanie u bardzo wielu kobiet całkowicie rozwiązuje problem. Dzięki temu stosunki przestają być bolesne, nie dochodzi też do otarć i podrażnień pochwy podczas współżycia.

suchość pochwy leczenie

Leczenie suchości pochwy.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest HTZ, czyli hormonalna terapia zastępcza. Przy jej stosowaniu poziom estrogenów w organizmie jest na tyle wysoki, że suchość pochwy nie jest problemem. Panie, które nie korzystają z HTZ, mogą wspomóc się, przepisanymi przez lekarza ginekologa, globulki dopochwowe, które pomogą istotnie zwiększyć nawilżenie w miejscach intymnych. W składzie globulek dopochwowych szukać należy kwasu mlekowego, który sprzyja neutralnemu pH błony śluzowej. Leczenie przy użyciu terapii globulkami zazwyczaj trwa siedem dni. Globulki dopochwowe należy aplikować na noc. Informacje na temat stosowania, znaleźć można na opakowaniu produktu, jak również lekarz udzieli takich wskazówek.

Jeśli nie przyjmujemy żadnych leków, a okres po urodzeniu dziecka oraz menopauza nas nie dotyczą, a mimo to dotyka nas problem suchości pochwy, warto przyjrzeć się bliżej higienie intymnej. Zdarza się bowiem, że przyczyną niedostatecznego nawilżenia pochwy są zbyt agresywne środki do higieny intymnej. Delikatną śluzówkę okolic intymnych niszczy i wysusza irygacja, mydła i intensywnie pachnące środki do kąpieli. Pomoże zmiana na delikatne żele lub emulsje z kwasem mlekowym i łagodzącymi wyciągami ziołowymi, takimi jak ekstrakt z rumianku, kory dębu czy aloes. Należy zatem czytać skład żeli.

Panie często uważają suchość pochwy za wstydliwy problem i nie informują o niej lekarza, skazując się na dyskomfort i ból, czasami nawet przez lata. Nie warto cierpieć. Informację jak i cenne porady znajdziemy również w internecie. Są skuteczne sposoby na tę przykrą dolegliwość. Czasem wystarczy wprowadzenie kilku prostych zmian i leczenie, aby problem zniknął.

 

Sprawdź podobne artykuły:

Cztery sprawdzone porady dotyczące łatwego rozwiązania problemu utraty libido u kobiet

Dlaczego spełniam męskie fantazje za pieniądze? PRAWDZIWA HISTORIA

Stosunek przerywany co to?

Komentarze

Tylko komentatorzy mogą publikować opinie. Logowanie, Rejestracja.
Śledź wszystkie ogłoszenia w swoim mieście.
Wyślemy Ci wszystkie nowe ogłoszenia w wybranej przez Ciebie lokalizacji.
Privat portal erotycznych towarzyskich

Operator w żadnym wypadku nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek bezpośrednie, wynikowe lub specjalne szkody wynikające z korzystania z tej strony internetowej lub jakiejkolwiek jej części oraz korzystania z usług związanych z treścią ogłoszeń zamieszczonych na Portalu.

Operator nie odpowiada na treść opublikowanych ogłoszeń, za ich prawdziwość, aktualność oraz usługi zamawiane na podstawie ogłoszenia.

Operator nie ponosi odpowiedzialności za błędy graficzne lub tekstowe w treści ogłoszenia, dokładność podanych danych, niezrozumiałość i inne błędy jakościowe.

© TOPkobiety.pl  2022  |  Wszystkie prawa zastrzeżoneOstatnia aktualizacja